Uwolnij umysł i miej wpływ! Startuje Ideathon Uniwersytetu Łódzkiego

Istota matematyki zawiera się w jej wolności.

Georg Cantor

W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą wspierać miasta w dążeniu do neutralności klimatycznej? Co mogą zrobić organizacje, aby przygotować swoich pracowników do zmian związanych z automatyzacją i rozwojem sztucznej inteligencji? Nad tymi i innymi wyzwaniami pracować będą uczestnicy drugiej edycji Ideathonu UniLodz. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja 2024 r.

grafika dotycząca Ideathonu z treścią i logotypami partnerów

Na czym polega Ideathon? 

Ideathon UniLodz to inicjatywa, której założeniem jest wypracowywanie przez zespoły studenckie  
i doktoranckie rozwiązań odpowiadających na kluczowe wyzwania społeczne i środowiskowe zgłaszane przez partnerów zewnętrznych. Tym samym inicjatywa ta stanowi przykład współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wpisując się w trzecią misję uczelni i działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju (SDGs).  

Podczas głównej części wydarzenia – finału Ideathonu, który odbędzie się 23 maja 2024 r., zespoły złożone ze studentów/studentek i doktorantów/doktorantek łódzkich uczelni, przy wsparciu mentorów i trenerów będą tworzyć  innowacyjne rozwiązania odpowiadające na kluczowe wyzwania zgłoszone przez partnerów Ideathonu – ABB, Nordea, Veolia, Wella Company oraz Urząd Miasta Łodzi. Rozwiązania te będą następnie prezentowane na forum, a autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrody finansowe. Ideathon to również wcześniejsze wydarzenia towarzyszące, których celem jest wsparcie uczestników w pracach nad rozwiązaniami: warsztaty „Pitching, czyli jak skutecznie zaprezentować swój pomysł?” oraz spotkanie Team Building. 

Nowością w drugiej edycji Ideathonu jest współpraca z Uniwersytetem w Malmö, którego studenci dokładnie w tym samym czasie również będą pracować nad podobnymi wyzwaniami w ramach własnej edycji konkursu. Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet w Malmö należą do sieci UNIC skupiającej europejskie uniwersytety miast w transformacji postindustrialnej. 

Co można zyskać biorąc udział w Ideathonie? 

Ideathon pozwala na zdobycie unikalnego doświadczenia i kompetencji w pracy zespołowej z kreatywnymi osobami z innych wydziałów i uczelni. Daje też uczestnikom możliwość pracy nad realnymi wyzwaniami płynącymi z otoczenia zewnętrznego i zaprezentowania swoich rozwiązań przed Kapitułą konkursu. Ideathon to też okazja nawiązania kontaktu z kluczowymi łódzkimi pracodawcami oraz szansa na atrakcyjne nagrody finansowe. Pula nagród dla zwycięskich zespołów to aż 40 000 zł! 

Zgłoś się już dziś! 

Zgłoszenia do Ideathonu przyjmujemy do 10 maja 2024 r. online poprzez formularz zgłoszeniowy. Regulamin, formularz oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia:  

➡️www.ideathon.uni.lodz.pl  

Organizator: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ

EUROPEJSKI UNIWERSYTET MIAST POSTINDUSTRIALNYCH - UNIWERSYTET ŁÓDZKI W SIECI UNIC

UNIC (/juːˈniːk/) jest jedną z 41 sieci Uniwersytetów Europejskich. 

 

Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości i tożsamość oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną.

  • WIĘCEJ O UNIC

Poznaj nasze kierunki

Każdego roku dostosowujemy naszą ofertę - studiów stacjonarnych, podyplomowych i szkół doktorskich – do potrzeb kandydatów. Ściśle współpracujemy z biznesem, organizacjami pozarządowymi i ekspertami naukowymi. Zależy nam na tym, aby przekazywana przez nas wiedza znajdowała zastosowanie w obliczu wyzwań, przed jakimi aktualnie stają społeczeństwa.

SPRAWDŹ NASZE KIERUNKI!

Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da.